ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO
ABY SPRAWDZIĆ ROZKŁAD KLIKNIJ NA LINK PONIŻEJ
ROZKLAD_JAZDY_AUTOBUSU_SZKOLNEGO_OD_02.09.2025.pdf

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.50 - 11.35
5. 11.50 - 12.35
6. 12.45 - 13.30
7. 13.40 - 14.25
8. 14.35 - 15.20
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WSPÓLNĄ ZABAWĘ
I ŚWIĘTOWANIE CZTERDZIESTOLECIA NASZEJ SZKOŁY

PLASTYCZNY KONKURS
Z OKAZJI 40-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. MIESZKA I W DRZONOWIE
„KOLOROWANKA RELAKSACYJNA
Z OKAZJI URODZIN SZKOŁY”
Regulamin_Konkursu_Plastycznego_(1)(1).docx
Przykladowe_kolorowanki(1).docx
RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY
Z OKAZJI 40 LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIESZKA I W DRZONOWIE
„EKOLOGICZNY PREZENT DLA SZKOŁY – DOMEK DLA OWADÓW”
REGULAMIN_RODZINNEGO_KONKURSU_PLASTYCZNEGO(1).docx
Przykladowe_domki_dla_owadow(1).docx

Z okazji 40-lecia Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie
zapraszamy uczniów klas IV–VIII
do udziału w Konkursie Literackim ✍️
„Moja szkoła”
do dnia 17 marca 2026 r.
Nagrody rzeczowe dla laureatów.
Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Załączniki:


Za nami X Bieg z Wiatrakami oraz II Mila Drzonowska— wydarzenia, które w tym roku odbyły się w wyjątkowej oprawie, jako część obchodów 40-lecia Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie.
To był dzień pełen sportowych emocji, uśmiechu, dobrej energii i pięknej integracji naszej lokalnej społeczności. Takie wydarzenia nie dzieją się same — tworzą je ludzie z sercem, zaangażowaniem i gotowością do działania.
Dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim sponsorom, współorganizatorom, partnerom, instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, które wsparły nas w przygotowaniu tegorocznej edycji.



Z całego serca pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za nieocenione wsparcie i współorganizację
X Biegu z Wiatrakami oraz II Drzonowskiej Mili powiązanych z
obchodami 40-lecia naszej szkoły. Wasze zaangażowanie i hojność przyczyniły się do sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia,które nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także integruje naszą
społeczność. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy stworzyć niezapomniane chwile dla uczestników i gości. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaufanie i współpracę.


Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w piątek 19.06.2026r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień bez plecaka! Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zamiast tradycyjnych plecaków przynieśli swoje rzeczy w najbardziej pomysłowych „zamiennikach” – pojawiły się m.in. kosze, walizki, pudełka i wiele innych nietypowych rozwiązań.
Każdy uczeń, który podjął wyzwanie i spakował się do innego przedmiotu, brał udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, świetną atmosferę i wspólną zabawę. Cieszymy się, że tak chętnie włączacie się w inicjatywy Samorządu Uczniowskiego!

W Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie technologia jutra staje się codziennością! Uczniowie uczęszczający na pozalekcyjne zajęcia koła komputerowego zakończyli właśnie niezwykle fascynujący etap pracy z grafiką trójwymiarową.
Po wielu godzinach nauki projektowania, tworzenia i skrupulatnego dopracowywania własnych modeli 3D na ekranach laptopów, przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment – urzeczywistnienie ich pracy. W naszej szkolnej pracowni komputerowej ruszyła do pracy nowoczesna drukarka 3D Flashforge Adventurer 3.

„Myjemy ręce, zakładamy fartuszki i do dzieła!” Tak zaczynały się każde kulinarne zajęcia w tym roku szkolnym. Gotowanie, pieczenie, smażenie, krojenie, przyprawianie…. To wszystko już za nami… Pyszności, które gotowaliśmy zostaną nam w pamięci zwłaszcza, że sami je przygotowywaliśmy i znamy przepisy. Niektórzy z nas już wykonali samodzielnie wybrane dania w domu, żeby poczęstować rodziców. Radość i zabawa przy pracy w kąciku kuchennym, przełożyła się na doświadczenie w świecie kulinarnych smakowitości. Na tegorocznych zajęciach najpyszniejszym okrzyknięto ciasto marchewkowe a największym zaskoczeniem były racuszki z kwiatem bzu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć, na których uwiecznione zostały nasze przygody kulinarne.


Upalna pogoda stała się doskonałą okazją do przygotowania pysznych deserów lodowych. Uczniowie klasy II z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem stworzyli własne, kolorowe kompozycje, wykazując się pomysłowością i kreatywnością.
Do udekorowania lodów wykorzystali świeże owoce, bitą śmietanę, kolorowe posypki oraz różnorodne słodkie dekoracje. Efekty ich pracy zachwycały nie tylko wyglądem, ale również smakiem. To była wspaniała lekcja kreatywności, a jednocześnie doskonały sposób na ochłodę w gorący dzień.

Z radością informuję, że w Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej troje uczniów naszej szkoły - zostało laureatami! Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności z edukacji matematycznej, polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Zadania były dostosowane do każdej grupy wiekowej i wykraczające ponad podstawę programową. Oto laureaci: Bartosz Kunasz klasa I (20 miejsce w kraju), Bianka Florczyk klasa II (21 miejsce w kraju), Kuba Kamiński klasa III (21 miejsce w kraju). Na uznanie zasłużyli również: Artem Kravchuk klasa I, Ines Strzelec klasa II, Maja Strzechmińska klasa II, Szymon Baran klasa II, Oleksii Kravchuk klasa III, Michał Chober klasa III, Leon Ćwieląg klasa III, Franciszek Koszelnik klasa III, Adam Łukasiewicz klasa III, Paweł Andrusieczko klasa III.


Matematyka nie ma przed naszymi uczniami tajemnic! Dzięki systematycznej pracy, zaangażowaniu i rozwijaniu swoich zainteresowań osiągnęli oni znakomite wyniki w konkursach matematycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Z dumą prezentujemy ich tegoroczne sukcesy.
W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” wyróżnienia otrzymali:
Jakub Kamiński
Leon Ćwieląg
Nasi uczniowie odnieśli również sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”, zdobywając tytuły laureatów. W gronie laureatów znaleźli się:


Z wielką radością informujemy o wyjątkowych osiągnięciach Maksyma Myrły, ucznia klasy ósmej naszej szkoły. W roku szkolnym 2025/2026 Maksym wykazał się ogromną wiedzą, pasją oraz pracowitością, zdobywając zaszczytny tytuł finalisty w dwóch prestiżowych konkursach przedmiotowych:
• Etapu Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego,
• Etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Uczniowie klasy II uczestniczyli w lekcji doświadczalnej poświęconej wpływowi deszczu na krajobraz. Zajęcia odbyły się w pracowni geografii pod kierunkiem p. Małgorzaty Baran. Pracując w grupach, dzieci budowały z piasku wzniesienia, ustawiały domki oraz sadziły „drzewa” wykonane z gałęzi brzozy i świerku. Następnie, naśladując opady deszczu, obserwowały, jak woda wpływa na stabilność zboczy i powstawanie osuwisk.
Dzięki doświadczeniu uczniowie przekonali się, że roślinność pomaga chronić glebę przed osuwaniem. Zajęciom towarzyszyło wiele emocji, ciekawych obserwacji i świetnej zabawy, a mali badacze z dużym zaangażowaniem sprawdzali swoje pomysły i wyciągali wnioski.


Miło nam poinformować, że uczeń naszej Szkoły, Szymon Andrusieczko, otrzymał Dyplom Absolwenta Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży.
Program ten umożliwia młodym uczestnikom rozwijanie zainteresowań naukowych poprzez udział w wykładach, warsztatach i spotkaniach prowadzonych przez pracowników uczelni oraz specjalistów z różnych dziedzin. Uczniowie mają okazję zdobywać wiedzę w ciekawy i praktyczny sposób, poznając świat nauki oraz rozwijając swoje pasje i talenty.
Serdecznie gratulujemy Szymonowi tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!


Dnia 17 czerwca uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do kina oraz kręgielni. Pierwszym punktem programu był seans filmu „Mandalorian i Grogu”, który dostarczył uczestnikom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Film poruszał temat przyjaźni, odpowiedzialności, odwagi oraz troski o innych. Uczniowie mogli obserwować postawy bohaterów, którzy mimo licznych trudności potrafili współpracować i podejmować właściwe decyzje.
Po seansie uczestnicy otrzymali około godziny czasu wolnego, który mogli przeznaczyć na posiłek, odpoczynek oraz zakupy w Centrum Handlowym Forum. Była to również okazja do samodzielnego planowania czasu, podejmowania odpowiedzialnych decyzji oraz doskonalenia zasad kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

Podczas apelu „Nasze sukcesy” w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie uczniowie klas I–VIII odebrali dyplomy, wyróżnienia, nagrody oraz podziękowania za swoje osiągnięcia i zaangażowanie w życie szkoły.
Nagrody i wyróżnienia wręczali Dyrektor Szkoły wraz z nauczycielami, gratulując uczniom efektów ich pracy, wytrwałości i licznych sukcesów.
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie aktywnie działający w szkolnym kole Caritas, którzy poprzez wolontariat niosą pomoc potrzebującym. Podziękowania za pracę na rzecz społeczności szkolnej otrzymali również członkowie Samorządu Uczniowskiego.


Uczniowie klasy I, uczestniczący w zajęciach koła informatycznego MegaMisja w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie, rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem. Podczas zajęć poznali język programowania Scratch i stworzyli swoje pierwsze programy.
Scratch to edukacyjny, wizualny język programowania, który pozwala tworzyć animacje, gry, historyjki i proste aplikacje poprzez układanie kolorowych bloków z poleceniami. Dzięki temu dzieci mogą uczyć się podstaw programowania w przystępny i atrakcyjny sposób, bez konieczności wpisywania skomplikowanego kodu.



Uczniowie klasy II i III z koła informatycznego MegaMisja w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie wzięli udział w trzech warsztatach poświęconych wyszukiwaniu informacji o ciekawych miejscach na świecie, do których chcieliby pojechać na swoje wymarzone wakacje.
Celem zajęć było rozwijanie umiejętności bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu, wyszukiwania oraz selekcjonowania informacji, planowania działań, pracy zespołowej, prezentowania zdobytej wiedzy, a także rozwijanie ciekawości świata i odpowiedzialnej postawy podróżnika.


Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie zorganizowała rodzinny konkurs czytelniczo-plastyczny pod hasłem „Drugie życie wyczytanej książki”. Zadaniem uczestników było przygotowanie ozdoby ze zniszczonej lub niepotrzebnej już książki, która mogła otrzymać nowe znaczenie i nową formę.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, pobudzanie wyobraźni i kreatywności, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz promowanie działań ekologicznych zgodnych z ideą ponownego wykorzystania przedmiotów. Konkurs miał również zachęcić uczniów i ich rodziny do wspólnego, twórczego spędzania czasu oraz pokazać, że książka może inspirować nie tylko podczas czytania, ale także długo po nim.

Uczniowie klas I–III Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym „AleMózgi”.
Konkurs „AleMózgi” to ogólnopolska inicjatywa matematyczno-informatyczna skierowana do uczniów szkół podstawowych. Jej celem jest rozwijanie logicznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów, zainteresowań matematycznych, informatycznych i programistycznych oraz zachęcanie dzieci do odkrywania świata nauki poprzez ciekawe zadania i wyzwania.


Członkowie koła informatycznego MegaMisja z klas I–III Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie poznali tajniki oraz podstawy fotografowania. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest perspektywa, jak ważne jest odpowiednie kadrowanie oraz w jaki sposób można opracowywać zdjęcia w programie do obróbki fotografii.
Dzieci miały okazję fotografować obiekty w ruchu, obserwować przyrodę otaczającą naszą szkołę, a także wykonywać zdjęcia portretowe i koleżeńskie. Dzięki praktycznym ćwiczeniom przekonały się, że fotografia to nie tylko naciśnięcie przycisku, ale także uważne patrzenie, cierpliwość, pomysłowość i dostrzeganie szczegółów, które na co dzień łatwo umykają.


11 czerwca 2026 r. wychowawcy klas 1-3 zorganizowali dla swoich uczniów wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Rodzice wraz ze swoimi pociechami stawili się na miejsce zbiórki już o godzinie 5.30 rano. Po przekazaniu informacji organizacyjnych ruszyliśmy w trasę. Podczas podróży autokarem dzieci mogły podziwiać malownicze miejscowości, zmieniający się krajobraz oraz słuchać ciekawych opowieści pana przewodnika o rycerzach i zamkach znajdujących się na pomorzu. Po przyjeździe do Gdyni udaliśmy się do Centrum Nauki Experyment, gdzie dzieci doświadczyły mnóstwa atrakcji. Mogły nie tylko skorzystać ze zjeżdżalni, rowerków czy bieżni, ale zamienić się w naukowców i prowadzić różne doświadczenia. Jednym z najbardziej popularnych było sprawdzenie jaką moc ma ich krzyk i co czuje fakir leżąc na materacu z wbitymi gwoździami. Uczniowie dowiedzieli się o różnych tajemnicach skrywanych w laboratoriach naukowych. Poznali siły panujące w przyrodzie i tajniki magii. Dodatkowo wzięli udział w warsztatach na temat prądu – było bardzo ciekawie. Po radosnym eksperymentowaniu nastąpił czas na zakupienie pamiątek i sprawdzenie swoich matematycznych umiejętności w praktyce. Radości nie było końca ale brzuchy wycieczkowiczów już dawały znać, że czas na obiad. Ruszyliśmy więc do ZOO w Gdańsku-Oliwie, gdzie w restauracji czekał pyszny obiadek. Wszyscy wsuwali, aż się uszy trzęsły. Po obiedzie, wreszcie ruszyliśmy na zwiedzanie ZOO. Było wspaniale, zwłaszcza, że akurat przestał padać deszcz. Idąc po wyznaczon

Mamy świetną wiadomość! Nasz uczeń, Mikołaj Sawicki, zajął 2. miejsce w etapie wojewódzkim VII Ogólnopolskiego Konkursu na rymowankę, organizowanego przez KRUS.
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wioski bez troski”. Zadaniem uczestników było ułożenie wierszyka (od 6 do 24 wersów), który promował bezpieczną pracę w gospodarstwie i pokazywał, jak zapobiegać upadkom (zgodnie z kampanią „Rola rolnika, by upadku unikał”).
Zadanie wymagało sporej kreatywności, ponieważ w tekście trzeba było poprawnie wykorzystać przynajmniej 6 trudnych słów kluczowych, takich jak: bezpieczeństwo, prewencja, zagrożenie, koncentracja, nawierzchnia czy wypadek. Mikołaj poradził sobie z tym wyzwaniem znakomicie.

Uczniowie klas VI–VIII uczestniczyli w spotkaniu z adwokatem w ramach ogólnopolskiej akcji „Adwokaci Rozjaśniają Prawo”, której celem jest przybliżanie młodzieży zagadnień prawnych w praktyczny i przystępny sposób. Tematem przewodnim zajęć był hejt – czym jest, czym nie jest oraz jakie mogą być jego konsekwencje prawne i społeczne.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in., gdzie przebiega granica między krytyką a hejtem, jakie zachowania w sieci mogą naruszać prawo oraz jak reagować na przemoc słowną i cyberprzemoc. Była to cenna lekcja odpowiedzialności za słowa – zarówno w świecie realnym, jak i internetowym.


!!!HALO UCZNIOWIE !!! ze Szkoła Podstawowa imienia Mieszka I w Drzonowie - Gmina Kołobrzeg oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie mamy dla Was świetną wiadomość !!!
Już 01 czerwca 2026 r. rusza rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski- zapraszamy Was do udziału w tej zabawie
Wójt Gmina Kołobrzeg Jerzy Wolski "rzuca" Wam wyzwanie i oferuje dla Ucznia który przejedzie najwięcej kilometrów w aplikacji Aktywne Miasta dla Gminy Kołobrzeg SUPER NAGRODĘ
ROWER
Nie zwlekajcie- już dziś ściągnijcie aplikację Aktywne Miasta



Dzisiejszy poranek zaczął się dla grupy uczniów nerwowym wyczekiwaniem. Szczęśliwcy, którzy pozytywnie przeszli egzamin teoretyczny na kartę rowerową , mogli przystąpić do części praktycznej na placu manewrowym. Po pojawieniu się egzaminatora, którym był funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu, poziom adrenaliny wśród zdających wyraźnie wzrósł, a bicie serc przyspieszyło. Jak się okazało, mimo początkowego niepokoju, egzamin przebiegł pomyślnie i dwanaścioro kierujących może samodzielnie kręcić kilometry w czerwcowej rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Najlepszy przejazd tegorocznej edycji zaliczył Bryan Ochnio z klasy czwartej! Brawo! Wszystkim z całego serca gratulujemy i życzymy szerokich ścieżek bez wybojów

Za nami X Bieg z Wiatrakami oraz II Mila Drzonowska— wydarzenia, które w tym roku odbyły się w wyjątkowej oprawie, jako część obchodów 40-lecia Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie.
To był dzień pełen sportowych emocji, uśmiechu, dobrej energii i pięknej integracji naszej lokalnej społeczności. Takie wydarzenia nie dzieją się same — tworzą je ludzie z sercem, zaangażowaniem i gotowością do działania.
Dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim sponsorom, współorganizatorom, partnerom, instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, które wsparły nas w przygotowaniu tegorocznej edycji.



Z całego serca pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za nieocenione wsparcie i współorganizację
X Biegu z Wiatrakami oraz II Drzonowskiej Mili powiązanych z
obchodami 40-lecia naszej szkoły. Wasze zaangażowanie i hojność przyczyniły się do sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia,które nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także integruje naszą
społeczność. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy stworzyć niezapomniane chwile dla uczestników i gości. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaufanie i współpracę.


Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w piątek 19.06.2026r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień bez plecaka! Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zamiast tradycyjnych plecaków przynieśli swoje rzeczy w najbardziej pomysłowych „zamiennikach” – pojawiły się m.in. kosze, walizki, pudełka i wiele innych nietypowych rozwiązań.
Każdy uczeń, który podjął wyzwanie i spakował się do innego przedmiotu, brał udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, świetną atmosferę i wspólną zabawę. Cieszymy się, że tak chętnie włączacie się w inicjatywy Samorządu Uczniowskiego!

W Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie technologia jutra staje się codziennością! Uczniowie uczęszczający na pozalekcyjne zajęcia koła komputerowego zakończyli właśnie niezwykle fascynujący etap pracy z grafiką trójwymiarową.
Po wielu godzinach nauki projektowania, tworzenia i skrupulatnego dopracowywania własnych modeli 3D na ekranach laptopów, przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment – urzeczywistnienie ich pracy. W naszej szkolnej pracowni komputerowej ruszyła do pracy nowoczesna drukarka 3D Flashforge Adventurer 3.